Anatomické muzeum lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Masarykova univerzita, Lékařská fakulta, Anatomický ústav, Kamenice 3, 625 00 Brno

Autobusová zastávka: Kamenice, linky 61 a 69

Web:

www2.med.muni.cz/anatomie/index.php?id=646

VSTUPNÉ: ZDARMA

Stálá expozice

• Brněnská muzejn noc - Anatomické muzeum profesora Karla Žlábka

• 18:0022:40 Brněnská muzejn noc - Anatomické muzeum profesora Karla Žlábka

Do muzea budou návštěvníci pouštěny ve skupinkách po cca 30 lidí každých 20 minut. Budou si zde moci prohlédnou veškeré vystavené exponáty a případné dotazy konzultovat s odborníky z Anatomického ústavu LF MU.

Muzeum je významnou součástí Anatomického ústavu a slouží k výuce studentů medicíny i odborníku z klinické praxe. V muzeu je vystaveno více než 600 zajímavých exponátů. V expozicích návštěvníci uvidí přehled všech systémů tvořících lidské tělo, přehledně řazených dle orgánových soustav. Nacházejí se zde preparáty zdravých i patologických struktur. Kromě lidské anatomie je součástí muzea i sbírka srovnávací anatomie.